2018. november 19. hétfő
Erzsébet, Zsóka, Liza

Iskolánk, a BSZC Karacs Ferenc Gimnáziuma, Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája a környező általános iskolák tanulói számára informatika versenyt és szakmai délutánt szervez.

A versenyre és az azt követő programokra az általános iskolák végzős diákjait várjuk, akik a versenyzés mellett megismerkedhetnek az iskolánkban folyó informatikai munkával is.

A versenyfeladat egy beküldendő otthoni prezentációból, és egy a helyszínen megoldandó feladatból áll. Szükséges ismeretek: Ms paint, Ms Word, Excel, Powerpoint programok használata.

A Lego robot programozással foglalkozó iskolák számára külön, robot programozási feladatot is tervezünk.

A rendezvény időpontja: 2017.11.29. (szerda) 14,00 óra.

Helyszíne: BSZC Karacs Ferenc Gimnáziuma, Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája
Püspökladány, Gagarin utca 2. (aula és informatika termek)

Tervezett programok:

• az általános iskolások és középiskolások találkozása,
  • az intézményben folyó informatikai munka bemutatása
  • szakmai találkozó az általános iskolák és a középiskola tanárai számára
  • robotikai bemutató
  • logikai játékok

Az előzetes szervezés és egyeztetés sikere miatt szeretnénk, ha az általános iskolák informatika tanárai felvennék a kapcsolatot Gali Zoltán informatikai munkaközösség vezetővel a Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. e-mail címen.