Berettyóújfalui Szakképzési Centrum Karacs Ferenc Gimnáziuma, Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája
4150 Püspökladány, Gagarin u. 2.
Tel.: 54/451-102; OM azonosító: 203030; Telephely kód: 031
E-mail: iskola@kfg.sulinet.hu
B hét
2019. január 20. vasárnap
Fábián, Sebestyén

A II. Országos Középiskolai Rendészeti Csapatverseny döntőjén, melyet Körmenden, a Körmendi Rendészeti Szakgimnáziumban rendeztek 2018. március 23-24-én, iskolánk csapata 3. helyezett lett, a 20 versenyző csapat között.

A csapat a régiós válogatóversenyen, mely Miskolcon, a Miskolci Rendészeti Szakgimnáziumban került lebonyolításra 2018. március 10-én, 75 csapat közül 5. helyen jutott be a döntőbe.

A döntő első napján (péntek délután), tanulóinknak szakmai irányultságú műveltségi, idegen nyelvi, informatikai és közlekedési ismeretek feladatokat kellett megoldaniuk. A második napon (szombaton) a gyakorlati tudás mérésére került sor:

  • erőnléti ötpróba: 2000 m-es síkfutás, hanyattfekvésből felülés 60 mp alatt, mellső fekvőtámaszban karhajlítás-nyújtás 30 mp alatt, hajlított karú függés időre és helyből távolugrás;
  • akadálypálya;
  • lövészet légfegyverekkel, fémből készült bukó célokra, 10 méterről;
  • rendőri szakmai feladat: próbabábu felöltöztetése nyáron, közterületen járőrszolgálatot ellátó rendőr gyakorló egyenruhájához rendszeresített ruházati termékek és az egyenruhán viselhető jelzések, díszítőelemek kiválasztását követően, valamint a gyalogos járőr kötelező, illetve külön utasításra viselendő tárgyainak kiválasztása és csoportosítása, továbbá a gyalogos járőr kötelezően viselendő tárgyainak elhelyezése a felöltöztetett bábun;
  • katasztrófavédelmi szakmai feladat: tíz tűzoltó szakfelszerelés felismerése és szerelési gyakorlat (alapvezeték és hozzá tartozó osztott sugár szerelése), valamint
  • büntetés-végrehajtási szakmai feladat: zárka-és szekrényrend kialakítása, illetve a fogvatartottak birtokában tartható és nem tartható tárgyak felismerése.

A csapat tagjai: Fekete Bence 12.a, Agócs Norbert 12.a, Borsos Viktor 12.a és Török István Márk 12.c osztályos tanulók. A csapat felkészítő tanárai: Kiss Szilvia és Szabó László.

A versenyen készült képek megtekinthetők galériánkban.