Berettyóújfalui Szakképzési Centrum Karacs Ferenc Gimnáziuma, Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája
4150 Püspökladány, Gagarin u. 2.
Tel.: 54/451-102; OM azonosító: 203030; Telephely kód: 031
E-mail: iskola@kfg.sulinet.hu
A hét
2019. október 17. csütörtök
Hedvig, Hédi

2018. október 02-án az Országos Haditorna Verseny megyei döntőjén vettünk részt, Debrecenben. Iskolánkat kettő csapat képviselte.

A gyerekeknek hét versenyszámban kellett megmutatniuk tudásukat: Honvédelmi TOTO, Légfegyveres (Airsoft) lövészet, Akadálypálya, Kézigránát célba-dobás, Katonai tereptan-távbecslés, Fegyveres váltófutás, Tájfutás (Mátrix-futás). A versenyen összesen 14 csapat mérte össze tudását, a hideg, esős időben.

Iskolánk Karacs 1 nevű csapata 7. helyen végzett. A csapat tagjai: Bagi László (12.d), Borbás Anikó (12.d), Szilágyi Viktória (11.c) és Szabó László (10.c).

A Karacs 2 nevű csapat pedig, a 6. helyet szerezte meg, illetve a légfegyveres (Airsoft) lövészetben a legjobbnak bizonyult, így elnyerte a különdíjat. A csapat tagjai: Nagy Kíra (11.c), Csák Attila (11.c), Szombathelyi Márk Lionel (11.c) és Szabó Márk Márton (11.c). Ez nagyon szép eredménynek számít, mert az egész mezőnyben, csak iskolánk csapataiban voltak lányok, akik a fiúkkal együtt versenyeztek, mindenféle könnyítés nélkül.

A csapatok felkészítő tanárai Szabó László és Kiss Szilvia.

A versenyről készült képek megtekinthetők galériánkban.