2018. november 19. hétfő

Adószám:18567991-1-09
Bankszámlaszám: 11738053-20035310-00000000
Az Alapítvány célja:

• az iskola tárgyi, technikai felszereltségének javítása
  • a kiemelkedő teljesítmény nyújtó, de valamilyen oknál fogva hátrányos helyzetű tanulók elimerése (tárgyjutalom formájában)
  • a tanulók művészeti, kultúrális tevékenységének támogatása (színházlátogatás, művészeti körök, stb. támogatása)
  • a szociálisan hátrányos helyzetű tanulók támogatása (főiskolai, egyetemi előkészítők, nyelvizsára felkészítés támogatása)
  • az iskola azon tanulóinak, csoportjainak, közösségeinek támogatása, akik (amelyek) az iskoláért, a városunkért, magyar hazánk épüléséért vállalt feladatukat kiemelkedően végzik.

Az alapítvány 2004-ben alakult meg szülői kezdeményezésre.

Azzal a nemes céllal jött létre, hogy segítse tehetséges tanulóink előrehaladását és támogassa a hátrányos helyzetű, de szorgalmas, felelősen gondolkodó diákjainkat.

Gyakran fordulnak hozzánk tanulóink kérelemmel különböző versenyek támogatására. Nem egyedi eset, hogy a nagy költséggel járó rendezvényink (szalagtűző, ballagás…) előtt nyújtanak be kérelmet a szociálisan hátrányban élő tanulók.

Ugyanakkor igyekszünk elismerni, azon tanuló csoportok közösségek munkáját, akik iskolánkért, városunkért, a Sárrét vidékéért, magyar hazánkért vállalt feladatokat kiemelkedően végzik.

El kell mondjam, hogy a támogatásokra szánt pénz elosztása nem kis gond a kuratóriumnak évről évre. Hiszen, az adó 1%-ból 100-200 ezer forint folyik be évente. Pedig annál több tanulót tudunk támogatni, minél magasabb összeggel támogatnak bennünket.

Várjuk jószívű adományaikat a Sárréten élő, tanuló fiataljaink jövőjéért!

Tódor Györgyné

a kuratórium elnöke