2018. június 21. csütörtök
Alajos, Leila, Alojzia

Iskolánk korszerűen felszerelt 2800 m2 alapterületű tanműhelyében 1982 óta folyik a tanulók gyakorlati képzése.

A tanműhely jól megközelíthető helyen, Püspökladány Árpád u. 64. sz. alatt található, a vasúti és autóbusz megállótól kb.90 m-re.

A műhelyekben, szaktantermekben a következő szakmák oktatása folyik:

•  asztalos
  • festő mázoló, tapétázó
  • kőműves és hidegburkoló
  • gépi forgácsoló
  • épület - és szerkezetlakatos
  • mezőgazdasági gépjavító
  • eladó
  • autószerelő (érettségire épülő)
  • informatikai rendszergazda / rendszerüzemeltető (érettségire épülő)

A szakképzési törvény értelmében a 9. évfolyam, érettségire épülő képzés esetén a 13. évfolyam elvégzése után tanulóink külső gyakorlati helyeken, gazdálkodóknál tanulószerződéssel vesznek részt a gyakorlati foglalkozásokon.

A külső gyakorlati helyek keresésénél az iskola segítséget nyújt a diákoknak és a szülőknek.

A gyakorlati képzésért felelős:

Rácz Sándor

gyakorlati oktatásvezető