2018. október 17. szerda
  • közlekedésgépész ágazat
  • gépészet ágazat
  • mezőgazdaság ágazat

A jelentkezők felvételi rangsorát a hozott eredmények – a 7. osztály év végi és a 8. osztály félévi átlagai, az AJKP-ban tanulóknál az előkészítő év osztályzatai alapján, a készségtárgyak (rajz, ének, testnevelés, technika) nélkül – állapítjuk meg. A rangsorba vételhez legalább 3,50 szükséges.
          Kötelezően választandó az érettségin az ágazatnak megfelelő szakmai vizsgatárgy. A szakmai érettségi a következő munkakör betöltésére képesít:
    szociális ágazat
            – szociális és mentálhigiénés munkatárs
    informatika ágazat
            – irodai informatikus
    környezetvédelem-vízgazdálkodás ágazat
            – környezetellenőrző laboráns
    közlekedésgépész ágazat
            – fémtermékösszeszerelő.
          A képzést sikeresen elvégző, érettségizett diákok bármely felsőfokú intézménybe jelentkezhetnek, ill. folytathatják tanulmányaikat akár az iskolánk nappali tagozatának 13. évfolyamán is, – terveink szerint – szociális szakgondozó, kisgyermekgondozó és nevelő, informatikai és kommunikációs rendszereket kezelő technikus, környezetvédelmi technikus, mezőgazdasági gépésztechnikus, gépésztechnikus, autószerelő képzésben, mely a megfelelő ágazatban végzetteknek 1 évet jelent.